2020

Omaalgatused 2020

Jõgeva vald toetas 2020. aastal nelja noorte omaalgatusprojekti!  

Noorte omalgatusprojektide eesmärgiks on anda Jõgeva valla noortele võimalus ellu viia kogukonda ja noori arendavaid ideid, kasvatades nii noorte osalust valla arengus. 

Hip-hop päevad

Projekti meeskond: Helen Sikora

Projekti mentor: Kairi Jerlov

Projekti lühikirjeldus: Hip-hop kultuuri sündmus Jõgeva linnas, mille käigus tutvustati noortele tänavakunsti ja -tantsu, ajalugu ning räpikultuuri. 

Toetuse suurus: 500 eurot

Inspiratsioonipäev

Projekti meeskond: Annela Tamm, Janeli Siim, Marii Maria Alund, Christina Siim

Projekti mentor: Deili Matson

Projekti lühikirjeldus: Vaimastvere koolis toimus inspiratisoonipäev, et suurendada noorte ettevõtlusteadlikkust ja arendada õpilaste, õpetajate ja kogukonna ettevõtlikku koos tegemise ja olemise eluhoiakut. 

Toetuse suurus: 500 eurot

Muusikahoov

Projekti meeskond: Urmo Kiis, Madis Bobrovski, Arnold Ilves, Marta Saariste, Egeth Kivimurd

Projekti mentor: Karmo Toome

Projekti lühikirjeldus: Projektimeeskond korraldas 18. juulil 2020 Kuremaa rannas noortele suunatud Muusikahoovi. Päeval toimus jämmiring, kus osalesid nii kohalikud kui ka kaugemalt noored ja vanemad pillimehed (naised ka). Kokku mängiti läbi 8 erineva sisuga lugu, mis hilisemal kontserdil ka esitati. Õhtul oli kontsert, kus esines seitse bändi. Ürituse eesmärk oli edendada pillimängu ja koos musitseerimist, kaasates piirkonna noori. Ühtlasi pakuti kogukonnale meeldejäävat kultuurielamust.

Toetuse suurus: 500 eurot

Keerdtrepp

Projekti meeskond: Markkus Koort, Romet Poolakese 

Projekti mentor: Marju Saviauk

Projekti lühikirjeldus: 26. juunil 2020 käis Jõgeva noortel külas tuntud suunamudija ja kendama meister Keerdtrepp. Üritus toimus rämbil, kus oli võimalus osaleda erinevates kendama võistlustel, mängudes ja trikirataste, rulade ja tõukeratta võistlustel. Osales umbes 50 Jõgeva valla noort. 

Toetuse suurus: 500 eurot