2021

Omaalgatused 2021

Jõgeva vald toetas 2021. aastal nelja noorte omaalgatusprojekti!  

Noorte omalgatusprojektide eesmärgiks on anda Jõgeva valla noortele võimalus ellu viia kogukonda ja noori arendavaid ideid, kasvatades nii noorte osalust valla arengus. 

Pärimustantsude õpituba

Projekti meeskond: Marta-Helene Hansing, Annaliis Tenisson, Emma Õnne, Fiona Järvela, Georg Sakrits, Helis Kiis, Hermiina Prave, Indrek Virks, Kaisa-Siret Hint, Romet Allingu, Sven-Markus Ilves

Projekti mentor: Eha Niglas

Projekti lühikirjeldus: Projekti raames korraldavad noored pärimustantsude õpitoa, mis on suunatud kõikidele Jõgeva valla noortele. Sarnaseid tantsuklubisid tehakse näiteks Tartus, Võrus ja Viljandis ning need on väga populaarsed. Sellist üritust pole varem Jõgeva valla noortele tehtud. Õpitoa läbiviimine toimub rahvamuusikaansambel Tuustar juhendamisel. Toimub pillimängimine ja tantsu õpetamine noortelt noortele. Esialgsete plaanide kohaselt toimub õpituba juunis.

Toetuse suurus: 500 eurot

Rahvamuusikat tutvustav kontsert-loeng

Projekti meeskond: Romet Allingu, Marta-Helene Hansing, Sten Siirak

Projekti mentor: Sten Siirak

Projekti lühikirjeldus: Projektimeeskond korraldab rahvamuusikat tutvustava kontsert-loengu, mis annaks ülevaate rahvamuusika ajaloost ja rahvapillidest. Eesmärgiks on tõsta Jõgeva valla noorte seas teadlikkust rahvamuusikast- ja pillidest, et tuua rahvamuusika noortele lähedamale. Kui pandeemia olukord ei taandu, siis teevad kontsert-loengu veebikontserdina (video/otseülekande formaadis). Plaanivad kontsert-loengu üles salvestada, mida saaks lasteaiad ja koolid edaspidi ka õppematerjalidena kasutada. Korraldajad teevad lisaks koostööd Viljandi Kultuuriakadeemia ja Viljandi Loomelava MTÜga, kes nõustavad noori tehnilise poole teostamisel. Idee teostamine jääb 2021. aasta sügisesse. 

Toetuse suurus: 500 eurot

Muusikahoov

Projekti meeskond: Marta Saariste, Urmo Kiis, Egeth Kivimurd, Indro Koks

Projekti mentor: Karmo Toome

Projekti lühikirjeldus: Projektimeeskond korraldab taaskord Muusikahoovi. Eelmisel aastal toimus see Kuremaal ja osutus noorte seas väga populaarseks. Seekord plaanib meeskond sündmust läbi viia Palamuse laululaval. Sündmus annab noortebändidele välilava kogemuse. Lisaks saaksid Muusikahoovis esineda Palamuse piirkonnas tegutsevad bändid ja mõned tuttavad koosseisud ka kaugemalt. Kontserdiga soovivad inspireerida publiku seas olevaid noori pillimänguga. Üritus on tasuta ja pakub ka kohalikule kogukonnale meeldejääva kultuurisündmuse. Muusikahoov toimub plaanide kohaselt juulis 2021.

Toetuse suurus: 500 eurot

Suur nerfi lahing 

Projekti meeskond: Raul-Markus Kask, Romet Poolakese

Projekti mentor: Marju Saviauk

Projekti lühikirjeldus: Projektimeeskond korraldab välitingimustes suure nerfi lahingu. Idee sai alguse sellest, et noortel oleks õues rohkem põnevaid tegevusi ja nerfi lahing on noorte seas ääretult populaarne. Võitjaid premeeritakes auhindadega. Projekt toimub suvisel ajal Jõgeval. 

Toetuse suurus: 500 eurot